top of page
Group 1 (1).png
sam symbol gwiazdeczki.png

INTERNATIONAL COMMITTEE

Our one way ticket to Europe.

Działalność na krajowym podwórku to nie wszystko. Dla każdej organizacji politycznej posiadanie aktywnej reprezentacji na arenie międzynarodowej to podstawa.

 

Dokładnie w tym celu powołaliśmy w kwietniu 2022 roku nasz pierwszy International Committee.

sam symbol gwiazdeczki.png

DREAM TEAM

Miejsce we władzach naszego komitetu zajmuje Florentyna Martyńska, pełniąc funkcję International Officerki, a jej Zastępcą został Mateusz Gwóźdź.

Cały zespół liczy łącznie czternaście osób – prawdziwych ekspertów

i zapalonych entuzjastów polityki międzynarodowej i unijnej.

Frame 148.png

FLORENTYNA MARTYŃSKA

INTERNATIONAL OFFICER

  • Instagram
  • LinkedIn

MATEUSZ GWÓŹDŹ

DEPUTY INTERNATIONAL OFFICER

BARTŁOMIEJ PYCHOWSKI

ANTONI KAŁUŻA

GABRIELA BUKOWSKA

MACIEJ PELC

JAKUB KOWALSKI

278948910_666012504480127_5544421569420386751_n 12.png

ALICJA JAKIMKO

STANISŁAW BIAŁKA

ALEKSANDRA TUŁOWIECKA

EMIL MARKIEWICZ

BARTŁOMIEJ CHMIEL

MACIEJ WITEK

IGOR WYDRZYŃSKI
-GŁOWACKI

Po latach dewaluacji polskiej pozycji zagranicznej przez rządzących eurosceptyków, naszą pozycję należy odbudowywać od podstaw. Przed nami niełatwe zadanie. Od 2015 roku, Prawo i Sprawiedliwość tworzy systematycznie u naszych unijnych partnerów obraz Polski zaściankowej i autorytarnej, w której wolne media i niezależne sądownictwo są w odwrocie. Mając to na uwadze, podjęliśmy szereg działań, które pomogą zaznaczyć obecność liberalnej strony polskiej polityki za granicą.

Naszym pierwszym celem było uzyskanie statusu pełnoprawnego członka w LYMEC-u, młodzieżowej, międzynarodowej organizacji polityczna skupiającej stowarzyszenia liberalne z Europy. Rozpoczęliśmy naszą kampanię od serii ponad 50 spotkań wprowadzających z reprezentanami organizacji członkowskich. Pokazaliśmy, że Polska otwarta, praworządna, proeuropejska, a przede wszystkim skuteczna jest możliwa! Dzięki temu, przy braku głosów przeciw i wstrzymujących się, zostaliśmy organizacją członkowską LYMEC-u.

Regularnie uczestniczymy w wielu wydarzeniach międzynarodowych organizowanych przez wspomniany wyżej LYMEC, IFLRY i inne liberalne organizacje międzynarodowe.

GALERIA

sam symbol gwiazdeczki.png

Silna Europa to zjednoczona Europa!

Razem budujemy wizerunek Polski!

bottom of page